| Cristi1305 a întrebat:

am 13, si as vrea sa imi spuneti si mie o modalitate sa fac niste bani, deoarece nu am o familie foarte bogata, parintii mei sunt nevoiti sa plece in alta tara ca sa traim bine, si vreau sa fac bani, sa ii strang, deoarece vreau sa imi iau ceva (nu vreau sa mentionez ce) si costa in jur de 150 de euro, si parintii mei nu ma pot ajuta financiar, niste idei bune?

8 răspunsuri:
| Catalina990099 a răspuns:

Bunaaa. Esti minora si nu te poti angaja dar poti incerca sa împarți pliante, sa fii promoteriță( in weekend) 2 zile, se plătește cam cu 60-100lei ziua. Depinde de cate ore stai. Sau poti fi reprezentant la avon, lady's. Multa bafta.

| Cristi1305 explică (pentru Catalina990099):

Sunt baiat. Trebuie sa imi schimb username-ul =),

| Catalina990099 a răspuns (pentru Cristi1305):

Ei si ce daca laughing). În afară de reprezentat poti si promoter.

| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a răspuns:

Eu aveam un vecin batran care nu se putea deplasa, era singur si mergeam si ii cumparam medicamentele, ii faceam cumparaturile, si ma platea pentru ca il ajutam, poti incerca si tu.

| Singuratica67 a răspuns:

Și eu am avut o problemă asemănătoare le la 14 ani. Și aveam o vecina care avea un copil de 5 ani si trebuia sa aiba cineva grija cineva de el deoarece ea avea servici. Și am acceptat să am eu grijă de el.Ma plătea cu 200 ron pe saptamana.Ai putea încerca si tu ceva de genul.
Sper ca te am ajutat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Singuratica67):

Prea greu pentru el(ea).

| Cristi1305 explică (pentru Singuratica67):

Imi pare rau dar nu am vecini de genul.

| Singuratica67 a răspuns (pentru Cristi1305):

Am dat si eu o idee happy