| NicaAlex1983 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa gasesc o metoda sa fac bani online deoarece nu vreau sa mai stau si sa pierd timpul degeaba jucandu-ma ceva sau orice alta activitate de pierdut. Sunt in clasa a 10-a pe profil mate-info intensiv info si facem programare in limbajul c ++. Am incercat sa fac freelancing dar am ajuns la concluzia ca e timp pierdut degeaba deoarece daca esti nou pe platforma, nu prea ai cum sa gasesti de lucru decat daca bagi niste bani ca sa apara oferta ta printre primele si sa fie vreo sansa sa fie acceptata. De exemplu, ce alt limbaj de programare sa invat pe langa c ++ care sa stiu sigur ca dupa ce il invat pot produce niste bani? Si va rog eu frumos nu imi recomandati site-uri de affiliate sau de CPA ca am incercat si chiar nu merita

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu ai ce sa gasesti nimic online, pentru ca nu ai deloc experinta in nimic.
Mai bine cauta ceva pe real, pe la McDonad, sere, gradini, samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aici sunt menționate 100 de metode de a face bani online.
Dacă nu îți merită niciuna, încearcă offline. Poate acolo îți merită ceva.
https://moneyconnexion.com/make-money-online.htm

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Sincer, tot freelancing ti-as fi sugerat si eu, insa incearca pe mai multe site-uri odata. Tocmeste-ti un portofoliu cu ce stii sa faci ca un posibil angajator sa vada si sa ai sanse mai mari sa te angajeze pentru respectivul task. Din pacate, deja sunt multi oameni care fac treaba in online, si de aia cam este nevoie sa faci "investitie" pentru a avea vreo sansa sa te pornesti in cariera asta.

Ideea principala este ca mai sunt poate inca 100 de oameni care vor sa iti ia locul, de aia tu trebuie sa te scoti cat mai mult in evidenta si sa investesti, desi initial iesi in pierdere. Orice business porneste din prima pe -, nu o sa fie niciuna care sa fie pe + din prima zi. Nici Roma n-a fost construita intr-o zi.

Mult succes!

| Osneros a răspuns (pentru Mandeliu):

Pare o idee buna freelancing-ul, dar OP sigur nu are cunostintele necesare pentru a fi freelancer, decat pentru ceva task-uri micute. De exemplu, sigur n-are habar cum sa duca la bun sfarsit un proiect (sa zicem o aplicatie), chiar daca presupunem ca la partea de programare se descurca.
Exista motive reale pentru care multa lume fuge de freelancing.

@OP Axeaza-te pe dezvoltarea ta personala (scoala + extra-curicular), implica-te in proiecte si invata cat mai multe. Lasa munca pentru mai tarziu.

| RayMiller a răspuns:

Poți încerca sa înveți Java. Multe programe și aplicații sunt încă bazate pe el.