| Marius1345 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 10 a si sunt profil de mate info intensiv si urmeaza in a 11-a sa fac 7 ore pe saptamana de info si nu stiu mai nimic la info si nu stiu cum as putea sa invat C++. La scoala nu am o profesoara care sa ma ajute sa inteleg. Merita sa invat C++ sau sa invat alt platforma de programare? Ca vreau sa continui pe informatica mai departe in viata

Răspuns Câştigător
| mariaapopei2002r a răspuns:

Sfatul meu din toata inima, invata programare de pe internet in c++. Sora mea era in aceeasi situatie si uite ca acum lucreaza la google... sunt numeroase clipuri pe Youtube, platforme de studiu dar ai nevoie de perseverenta si vointa. Multa bafta!

| Marius1345 explică (pentru mariaapopei2002r):

Ai putea sa mi dai un canal de Youtube sau un site bun de unde as putea sa invat? Eu chiar mi-as dori sa pun interes in informatica sunt in clasa a 10 a si mi-am dat seama ca nu s bun la mai nimic si as vrea sa ma apuc de it si chiar vreau sa ma vad cum o sa stiu si eu informatica si o sa ajunt si eu cineva

| mariaapopei2002r a răspuns (pentru Marius1345):

Ramon Năstase, WellCode, gleesik

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Invata mai bine C#.