| saidkique a întrebat:

Salut am 17 ani sunt la liceu si vreau sa imi fac card bancar. Cam cat ma costa? Vreau sa am suport visa, maestro sau american express pe el.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Parca trebuie sa ai 18 ani? E posibil sa ma insel.

Depinde de banca. Ca sa-ti faci card, trebuie sa-ti deschizi un cont bancar. Acel cont te costa ceva bani lunar (la BCR e 2 sau 3 lei / lunar mi se pare). Dar iti recomand sa incerci la Banca transilvania. Cu toate ca au o reclama cam idioata, te va costa mai putin la ei. Cand eu mi-am deschis contul BT am aflat ca primul an era gratuit. Si cardul Visa electron nu m-a costat nimic (o primesti cam dupa o saptamana de la cerere, apropo).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai o suma care va fi depusa pe card si inca o taxa pentru "cartonul" cardului (variaza in functie de banca). De fapt, este un cont cu card atasat. Acolo explici ca vrei Visa sau ce vrei tu. Insa, nu stiu daca poti face card la virsta asta.