| lascu8 a întrebat:

Salut, am 22 de ani si lucrez in domeniul IT avand un salariu net de 3300ron. (Sunt angajat la actualul loc de munca de 3luni, iar in campul muncii de 11luni).
In momentul de fata am credite la 8 IFN-uri diferite cumuland suma de 30. 000ron si o dobanda lunara de 3. 000ron. Am incercat sa fac o refinantare la TOATE bancile si ifn-urile dar peste tot am fost respins din cauza faptului ca am prea putin timp lucrat aparent.
In momentul de fata am nevoie de 30. 000ron sa refinantez toate creditele pe o perioada de 3ani. La o banca normala asta ar insemna o dobanda de aprox. 1000lei pe luna.
Daca cineva stie de unde pot face rost de acesti bani sunt dispus sa ofer pana la 1400lei/luna pentru acesti bani. (Adica daca stiti de unde sa iau banii cu o dobanda de 1050lei de exemplu restul de 350lei vor merge catre dvs.)
Astept ajutor, multumesc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa castigi 4000 lei in domeniu dar daca nu ai vechime te inteleg. Mai cauta alte firme care platesc mai bine cand faci vreo 2 ani vechime

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ipotecă imobiliară și Alpha Bank.

| flixbuster a răspuns:

Hai sa trecem peste necesitatea de a avea 8 credite, poate ai fost disperat si aveai nevoie de bani pentru sanatate (a ta sau a cuiva drag).

Nu stiu ce cunostinte de IT ai dar cele de banking sunt cam superficiale. Ar trebui sa studiezi ce inseamna rata si ce inseamna dobanda.

Apoi, eu am gasit destul de rapid Alpha All in 1 la care una din conditii este "poti fi salariat, minim 1 an vechime totala neintrerupta in munca, din care ultimele 3 luni la actualul loc de munca". Intr-o luna ai indeplini conditia. Pe astia i-ai incercat? Ce ti-au zis?

http://www.alphabank.ro/......a-all-in-1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
inseamna ca practic ai o dobanda de vreo 120% pe an, ceea ce e imens dar pentru ifn-uri cred ca asa o fi...
si tu vrei dobanda mai mica si pe mai multi ani, ceea ce e o idee buna, doar ca nu sti uce banca ar putea sa iti dea acest credit, in special ca ai deja credite multe.
ar fi o idee sa te imprumuti la o ruda prieten... daca are sume asa mari de bani sau la un necunoscut doar ca nu stiu cat de legal ar fi.
mie de exemplu daca as avea o siguranta ca platesti mereu banii, as avea vreo jumatate de suma economisita, doar ca nu te cunosc, nu am garantia ca ii dai inapoi, si nici nu cred ca e legal. ca asta e camatarie laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si unde zici de dobanda 1000/1400/1050, presupun ca te referi la rata lunara, care este formata din dobanda plus principal, si suma creditului scade, nu doar dobanda, si suma de 30000 sa ramana la fel

| cosmin1324 a răspuns:

De ce ti-ai facut asa de multe rate daca stii ca nu le poti plati?