| mmadonna a întrebat:

Daca am 30.000E si ii bag la banca ce dobanda pot lua pe luna de la acesti bani?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de banca si perioada depozitului. Intra aici: http://www.finzoom.ro/depozite/depozite.aspx, completezi tabelul cu datele cerute si o sa-ti dea dobanda la toate bancile si o alegi pe cea mai convenabila. Numai bine!

| CoffeeTIME a răspuns:

Aham, deci u ai spart aseara banca

| Hirako a răspuns:

In jur de 30% pe an, deci cam 3% pe luna.In jur de 900 de euro pe luna.

| cristina_6784 a răspuns:

In cazul in care ai face un depozit cu scadenta LUNARA formula este:

(SUMA * DOBANDA(o treci fara procent) * 30)/360 * 100

ex: daca ai avea o dobanda de 3% pe an:
((30000 *3 * 30)/ 360 *100 = 75 euro
pentru luna urmatoare, in cazul in care doresti capitalizarea dobanzii
vei avea 30075 ca suma de pornire;
sper ca iti e de ajutor happy
privind procentul de dobanda- intra pe site-urile bancilor si vezi la partea de depozite/economii ce dobanzi ofera!