| maistoc1 a întrebat:

Am aproape 18 ani si nu ma vad muncind pentru cineva asa ca ma gandesc la 18 ani ce pot face pe cont propriu pentru a castiga niste bani.

Răspuns Câştigător
| Illuminati2016 a răspuns:

Gasesteti ceva de lucru, eu am 19 ani si lucrez de 8 luni in comert si am adunat 1900 de euro (fara cumparaturile pe care le-am facut, si lucrez pe salariul minim, dar inca stau cu parintiihappy funda? Oh si vezi sa nu iti fie ceva greu daca nu ai chef de lucru ca nici eu nu tare am chef, mai nasol este trezitul dimineata decat sa lucru

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti faci un busines de facut santuri, sau sapat gropi, ca acolo nu ai nevoie de experinta si ai avea succes, pentru ca nimeni nu mai vrea sa faca munca fizica zilele astea. In plus, nu te costa prea mult nici investitia in 2 lopeti, 2 greble, eventual o roaba si o salopeta.

| maistoc1 explică (pentru Violleta2022):

Cu asta te ocupi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru maistoc1):

Eu ti-am dat o idee de afacerea, tu nu-i nevoie sa o placi daca nu ai chef, era ceva usor aplicabil pe ce poti tu oferii:
- la 18 ani, fara pic de experinta in nici un domeniu
- fara bani multi sa inceapi o afacere
- dornic de afirmare si viteaz sa faci orice unde implica muschii, atata vreme cat nu implica studii inalte sau specializari samd

Eu am terminat o facultate si profesez de peste 30 de ani ( munca de birou).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face facand programe/design acasa pentru firme etc... dar probabil nu te intereseaza, alta chestie PARIURI sau urmaresti bursa si schimbi banii