| Eduard184 a întrebat:

Salut, am card de stundent de la BRD și as vrea să depun 15lei să cumpăr niste monede intr-un joc. Se poate depune bani pe el?

6 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Da, la ATM cu bancnote de 10lei.

| SharpEagle a răspuns:

Nu vad de ce nu s-ar putea depune, insa trebuie sa verifici daca e "ready" pentru cumparaturi online, poate mai trebuie sa faci niste pasi (de exemplu setare parola 3D secure). Mai bine suna la BRD call center si spune-le ce ai scris si aici, te vor sfatui ei mai la obiect.

| Eduard184 explică (pentru SharpEagle):

Am mai achizitionat odata dar faza e ca nu mai am bani pe card si aș vrea sa depun

| Eduard184 explică (pentru SharpEagle):

Din pacate nu pot administra cardul pe aplicatie, zice că e inexistent și i-am intreba și a spus că incă nu au suport și pentru studenți

| SharpEagle a răspuns (pentru Eduard184):

Sunt doua variante: fie te duci fizic la un bancomat de depuneri si pui cu manuta ta bacnote in bancomat (deci, in cont, pe card), fie vorbesti cu cineva care are cont BRD si aplicatie sa-ti transfere in contul tau (le dai IBAN-ul) si mai apoi te achiti tu catre ei cu bani "reali". Se poate si daca acel cineva are card la alta banca, dar mai apar comisioane. Bine, mai e si varianta sa te duci la ghiseu si sa depui asa.

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Tu ai card de elev sau student? În fine, nu prea are importanță. Dacă ai bani cash, te duci la o bancă BRD ori la ghișeu, ori la roboțelul pentru depunere numerar. O dată ce i-ai băgat în roboțel, îți apar în cont și poți face ce vrei cu ei. Este un card normal, chiar dacă este de student. Ba mai mult, ai câteva reduceri de taxe.