| Andrei0510 a întrebat:

Buna, TPU! Imi poate spune cineva dintre voi daca exista posibilitatea de a depune la o banca unde nu am card/ contract incheiat cu banca respectiva, o suma de bani in contul unui individ care are card / contract incheiat cu alta banca decat cu cea in care intentionez eu sa depun. De exemplu, eu nu am contract cu Banca Transilvania. Chiar si asa, pot depune bani in contul de BRD al cuiva? Am nevoie de un raspuns cat mai repede posibil. Porimit funda!

O zi cat mai buna in continuare!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti face un transfer de bani din contul tau in contul persoanei respective (la caseria bancii tale) sau
mergi cu banii gheata la caseria bancii persoanei si faci o depunere in contul lui.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. Iti spun eu ca am facut de zeci de ori asta. Iti ia comision. Si daca la BT ai internet banking se poate face si online. Comisionul este mai mic. Eu platesc un leu pe luna si am internet banking, si-i mai usor.

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu cred ca se poate, si daca s-ar putea iti ia comision

| Teo29 a răspuns:

Salut, in principiu nu, deoarece trebuie sa completezi ordin de plata (OP) pentru tranferul inter-bancar. Ori iti faci cont, e gratis la BT, ori mergi direct la BRD ori la banca la care ai cont si faci transferul.