| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut, am cont la PayPal virtual wallet pe android.
Am 56 de euro în wallet și pe lângă cei 56 in wallet 37 reținuți, de ce?
Toți au fost primiți banii.
Cum sa ii bag in wallet pe cei reținuți?
Și ce înseamnă mai exact reținuți?
Sunt pierduti?

16 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu, inseamna ca Paypal nu e sigur de ce ai primit banii si se asteapta sa se lamureasca clar pe ce is.

| Lucaaragiale23 explică (pentru Wr3nch):

Și când îi primesc înapoi?
Îmi vor mai lua din banii?

| Wr3nch a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Dureaza 21 de zile. Da, pot bloca orice tranzacție pe care o vad ca suspecta.

| Lucaaragiale23 explică (pentru Wr3nch):

Deci în. 21 de zile îmi voi prima banii toți, nu?
Ce ar putea să fie suspect
Banii au fost transferați din vânzarea unor obiecte

| Wr3nch a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Ce fel de obiecte? Si ce a bifat cine ia trimis? Ca daca a dat goods and services se pot lua inapoi. Doar la friends and family e transfer direct.

| Lucaaragiale23 explică (pentru Wr3nch):

Cursuri mai exact nu am cum sa stiu ce a bifat el, nu?
cum adica sa-i poata lua inapoi?
cum sa ii iau eu inaintea lui?

| Lucaaragiale23 explică (pentru Lucaaragiale23):

Am sold paypal 56, 45 si sume retinute 75, 52 tot in euro
ei au zis ca in 21 de zile mi dau inapo cei de la paypal e adevarat?
si cum pot stii exact ce functie bifeaza persoana care imi trimite banii?
si la sume retinute zice in felul urmator
de ce am banii in asteptare?
acest lucru se poate intampla din motive diferite, inclusiv daca ai un cont nou, ai o solicitare de rambursare sau nu ai mai vandut bunuri de ceva timp. pentru mai multe infiormatii despre retineri, aceseaza centrul de ajutor
ei de ficecare data cand imi intrau banii in cont imi trimiteau email-uri
ideea e ca eu contul il am de 2 zile si ma gandesc ca suma e prea mare pentru un cont nou, mai ales in doua zi
cica 40 de euro ii am in asteptare de ieri de la 5:30 dimineata asta inseamna ca zi la 5:30 ar trebui sai primesc inapoi in cont
exista vreo sansa sai pierd?

| Lucaaragiale23 explică (pentru Lucaaragiale23):

Ce inseamna rambursare?
ca cel ce mi-a trimis banii ar vrea sa-si ia inapoi? sau ce inseamna?

| Lucaaragiale23 explică (pentru Wr3nch):

La aia 40 de euro pe care ii am in asteptare zice in felul urmator
am observat ceva neobisnuit in legautra cu aceasta plata
pentru ati proteja contul vom arunca o privire mai atenta timp de 24 de ore
asta-i singurl trasnfer din franta adica din alta tara in afara de Romania
restul au fost din Romania
sa fie de la asta?

| Lucaaragiale23 explică (pentru Wr3nch):

Pot face cumva sa primesc banii retinuti in mai putin de 21 de zile?
scuze ca pun atatea intrebari dar nu vreau sa pierd acesti banii

| Wr3nch a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Asta insena ca it intra in 24 de ore

| Lucaaragiale23 explică (pentru Wr3nch):

Au trecut 24 se ore și n-au intrat încă

Răspuns utilizator avertizat
| Lucaaragiale23 explică:

Și cum îl verific?
Atunci cum am putut sa primesc banii?