| Iulian_Adrian_1999 a întrebat:

Am dat comanda de pe un site de o husa, si m-a sunat o persoana de la firma respectiva si mi-a spus ca produsul nu este in stoc, si gen sa astept pana il vor baga in stoc. Intrebarea este, daca ei aduc husa din nou in stoc pretul se va modifica? Mentionez ca husa era la reducere cand am dat comanda. Va rog ajutati-ma cu sfaturi.

Răspuns Câştigător
| DanaQ a răspuns:

Daca au inregistrat comanda ta si te-au si contactat, in mod normal cand produsul revine in stoc, tie ar trebui sa ti-l dea la pretul comandat, adica cel redus, altfel (ma gandesc) ar fi trebuit sa precizeze cand te-au sunat ca se modifica pretul. Urmareste comanda, oricum.

| Iulian_Adrian_1999 explică (pentru DanaQ):

Pai asta ma gandesc si eu. Ar trebui sa mi-l de-a la pretul comandat. Mersi de raspuns!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce nu ai inttebat daca tot te au sunat. De ce ai impresia ca stim noi ce preturi o sa puna ei?

| Sarcopt a răspuns:

Da, prețul poate să fie modificat. Numai să urmăreşti produsul şi să-i verifici prețul. Poți aştepta pănă îl bagă din nou la teducere. Baftă!

| mihaitatruta5647 a răspuns:

Ar fi cel mai bine sa consulti pe cineva de la firma respectiva in legatura cu husa.