| PLCSDU a întrebat:

Am efectuat de curând o comanda la StockX. Coletul a reusit să treacă din America, etc, dar nu in Ro. Mai exact, am primit un email de la DHL, care imi cere un cod EORI si alte date pentru a trece vama in Ro...ce sa fac? As dori un ajutor, va rog.

3 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Roaga-i pe cei de la DHL daca coletul e la ei sa iti trimita ce date a scris firma pe paket si pe actul de insotire, sa iti faca poze pe care apoi le trimiti la StockX unde sa le ceri sa iti dea datele pe care ai rogi sa le trimita si la tine in email si la DHL Romania in email.Lasa si un nr. de tel. al tau la DHL.Ata e o rezolvare buna.O zi buna sa ai.

| lovelyunicorn48 a răspuns:

Plătește la dhl, e mai simplu

| Skinnyyyy a răspuns:

Ai rezolvat? Am aceeasi problema