| GrungyCacti a întrebat:

Hello TPU. As dori sa fac o comanda pe Amazon.co.uk. Se percep cumva niste taxe sau intampin probleme la vama? Coletul ajunge acasa sau la posta? A mai comandat cineva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ensiferum a răspuns:

Am comandat de cateva ori dar eram in UK si coletul a venit in maxim o zi direct la usa fara taxe de transport, pentru Romania, daca nu e de pe alt continent tot la usa ar trebui sa vina si te vor anunta ei pe email despre taxele de transport in cazul in care vor fi suplimentare inainte sa puna coletul. Vama se face doar la produsele venite de pe alt continent sau din tari care au Vamele inchise sau sunt afara si spatiul Shengen, gen : Elvetia.

2 răspunsuri:
| dalexbun a răspuns:

Am comandat de pe Ebay, in Germania a ajuns, ai grija cum platesti. Nu stiu in Romania cum ajunge si cat timp face.