Întrebare recomandată | Casper003 a întrebat:

Salut, am incercat sa cumpar niste jocuri de pe Onlive (un site de cloud gaming). Din pacate nu are acoperire in Romania, asa ca am folosit o retea VPN de USA, am bagat datele cardului tot (am un card MasterCard Standard in Euro) si cand sa intru in aplicatie sa cumpar jocul, imi zice sa introduc o carte de credit valida, nu prea stiu cum sa fac sa cumpar, trebuie altfel de card?

Răspuns Câştigător
| ZDI2000 a răspuns:

Fa-ti un cont online pe visa sau mastercard sau discover in statele unite si transfera banii pe el...
S-au...cauta un card fals valid pe net din US si transfera banii pe el prin western union. P.S.:mai e cv...
Trebuie sati schimbi setarile proxy(adica ipi-ul)poti cu proxy switcher cum am vazut pe net...
Sper ca te-am ajutat!
Daca esti nelamurit zoican. daniel@yahoo.com

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, daca inca mai esti interesat de jocurile de pe OnLive contacteaza-ma pe mess la turku_quality.

| unbaiatanonim a răspuns:

Fa-ti un cont bancar in Statele Unite.

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Fa-ti un cont paypal si cumperi ce vrei

| Casper003 explică (pentru dantextcontrolpsp):

Nu are suport pentru paypal, doar MasterCard, Visa si inca unu.

| Casper003 explică (pentru dantextcontrolpsp):

Imi poti da mai multe detalii?

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru Casper003):

Uite du-te si tu la pagina lor si intri in contul tau dupa ai du-te la suport si vezi ce zic eii pe acolo daca nu gasesti ceti trebuie intreabai pe eii ca au sa-ti raspunda daca este vreo metoda de plata pentru europa de est

| bulletforalice92 a răspuns (pentru dantextcontrolpsp):

Din acela cu generate money? ai unu bun imi dai un semn

| Vetisan_Vasile_1991 a răspuns:

Pai isi pot da seama ca ai un card dintr-o tara care nu are acoperire la site-ul lor. Site-ul respectiv nu are acoperire la noi in tara tocmai pentru a evita fraudele. Cel mai bine ar fi sa ii contactezi pe proprietarii site-ului sa le ceri un sfat.

| Casper003 explică (pentru Vetisan_Vasile_1991):

Ok, mersi, banuiam ceva, dar chiar daca o sa ii contactez pe proprietari, ce crezi ca or sa deschida servere in Romania? laughing)