| Catttt4 a întrebat:

Salut, am nevoie sa ma ajutati cu o idee pentru bussines, sunt gata sa investesc pana la 20.000€. As dori ceva nou pentru piata de la noi. Dar sa fie si cererea din partea consumatorilor la un nivel inalt. Are cineva ceva idei?

10 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Cineva si-a deschis in Sun Plaza din Bucuresti un stand/chiosc/magazin de gogosi pufoase americane, cu diverse creme: ciocolata, zmeura, Oreo etc...

In primele 2 saotamani era coada, se statea cate 20 de minute la coada la gogosi.

Dupa 2-3 luni nu mai e nici dracu, abia se mai tarasc. Mai ales in timpul
saptamanii e pustiu.

Gogosile - bune, dar piata nu mai exista (toata lumea e plecata la munca afara), iar pentru cei care mai sunt pe aici exista o gramada de alternative.

Depinde mult in ce oras esti sau ce segment ataci.

Nu e nevoie sa fie ceva nou, poate sa fie si ceva vechi dar facut altfel (facut mai bine decat il fac altii). Piata nu inghite mereu inovatia.

Daca esti in Bucuresti si iti place munca poti sa instalezi si sa faci service la aparate de aer conditionat. 6 luni muncesti si restul stai, dar stai cu destui bani in buzunar.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Micro ferma pe linga un oras mare, operezi exclusiv cu clientii pe baza de abonament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postul de manager, 3000 RON + decontarea transportului și 300 RON pe an pentru ținută de muncă personalizată. Vrei ideea?

| DovleacTurbat a răspuns:

Chiar crezi ca ti-ar da cineva aici vreo idee care ar putea produce bani buni? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Exact acelasi lucru am vrut sa scriu si eu, da no ai fost mai rapid/a...
Nu cred ca cineva are un raft plin de idei asa doar de bibelou, gata sa le imparta la cine intreaba.
fi creativ!

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim_4396):

happy. Si chiar de ar avea, astfel de idei se "vand" pe bani grei sau sunt puse in aplicare de "propietarul" lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

De fapt ideile nu valoreaza nimic fiindca sunt doar idei. Sa te gandesti la ceva reprezinta foarte mult din munca necesara realizarii ideii. Bine, chiar daca nu valoreaza mai nimic asta nu inseamna ca gasesti pe internet idei care iti aduc milioane.
E amuzant sa vezi pe unii care au o idee de o super aplicatie (+numele ei, in general) si cauta programatori care sa o realizeze. Chestia e ca mai toti le dau o parte de 5-10% si ei nici macar nu se implica in asta, doar asteapta sa ajunga milionari happy.

| Kogaion a răspuns:

Iti poti deschide un restaurant Pizza Hut, chiar zilele astea am vazut ca franciza costa 20.000$, Dar depinde de unde esti, conteaza cererea si oferta, vezi ce nu gasesti in orasul in care traiesti.

| Adib123 a răspuns:

Eu cele mai bune idei le-am gasit aici http://3afaceri.blogspot.ro

| alecse290 a răspuns:

Iti oferim sansa de face parte dintr-un proiect ambitios care presupune sa lucrezi in comfortul locuintei tale, castigurile fiind asigurate garantat. Nu ai nevoie de experienta, vei fii indrumat pas cu pas, coordonatorii nostri iti stau la dispozitie in orice moment! Ai nevoie doar de cateva ore libere pe zi si de conexiune la internet!
Cautam persoane perseverente, ambitioase si răbdătoare.
Detalii la adresa de email: alexandraeremia290@gmail.com