| tanasaiosif a întrebat:

Salut, am o întrebare mai serioasă, doresc sa îmi deschid o vopsitorie auto și cine e in domeniu cunoaște ce este autorizația RAR, întrebarea mea trebuie numaidecât sa am calificare in acest domeniu pentru a putea face un SRL și eu sa fiu trecut ca "șeful" afacerii? Ca in dosar pentru rar ai nevoie de diploma de calificare și nu dispun de așa ceva,

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt domenii in care nu pot fi angajati muncitori necalificati, daramite sa fie condusa de cineva fara calificare in domeniu, cum sunt: atelierele de reparatii de orice fel, brutarii, bucatarii, restaurante, magazine de alimentatie publica etc.