| tanasaiosif a întrebat:

Salutare,am tot văzut pe internet diferite păreri și vreau sa întreb daca vreau sa îmi fac o afacere SRL pe numele meu de vopsitorie auto și nu am nici o diploma nimic in domneiu, nu se poate? Îmi trebuie numaidecât calificare? Dau funda

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate.

| tanasaiosif explică (pentru sadrian46):

Îmi puteți trimite un link ceva? O lege ceva ca așa e?

| tanasaiosif explică (pentru sadrian46):

Asta l am văzut și eu aseară, îmi
Puteți spune Dvs pagina unde sa ma uit exact? Va rog frumos

| tanasaiosif explică (pentru sadrian46):

La pagina 10 a doua Săgeata de aia scrie ca îți trebuie.

| Xela90 a răspuns (pentru sadrian46):

Dacă îmi duc mașina la unu care nu are diplomă de calificare și fără autorizație, e ca și cum își bate joc de mașina mea pentru culoarea care nu o face bine și nu ține mulți ani.

| RxTx a răspuns (pentru sadrian46):

Din cauza asta se duce tara asta de râpă că montează bancomate seifuri case de bani sisteme de stingere a incendiilor defumare, ajung sa lucreze cu substanțe chimice periculoase, fac electrică electronică automatizări tot felul de nispraviti neica nimeni fără nici un fel de școală fara nici un fel de diplome în domeniu.
Eu mi-am jertfit jumătate din viață să mă tot duc pe cursuri școli colegiu facultate școli post universitare... Să le reactualizez sa obțin atestate diplome.și alții fac saci de bani pentru că ei nu au etica demnitate moralitate coste niste respect față de protectia muncii
Fac acolo fără școli și iau banul gros
Cu tupeu și obrăznicie!

| doctorandus a răspuns:

Ca patron de SRL vopsitorie poti fi frizer sau cofetar. De ex. Gigi Becali e patron de clinica medicala.

| Wr3nch a răspuns (pentru doctorandus):

Pai da, dar probabil el vrea sa si lucreze. Si legal nu poate lucra fara calificare. Cum nici Gigi nu poate merge sa faca consultatii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu, nu iti trebuie.

| RxTx a răspuns:

Atunci trebuie sa iei angajat cu diploma

| Xela90 a răspuns:

Nu poți face de capu tău, îți trebuie autorizație, diplomă în domeniul vopsitorie, plus alte foi, fără astea nu poți deschide NIMIC.

| tanasaiosif explică (pentru Xela90):

Știu,nu m-am referit la toate Autorizațiile ci doar la diploma de calificare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Xela90):

Sa aiba nevoie de niste avize e total diferit de a putea infiinta firma.