| Robertx999 a întrebat:

Salut, am o nelămurire, dacă cineva vede anunțul meu de pe olx și comanda direct cu olx prin curier, când vine curierul sa ridice coletul de la mine trebuie sa plătesc ceva?
Am mai luat țepe și mna, nu as vrea sa plătesc iarasi transportul dus întors

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Transportul trebuie sa-l platesti, dar recuperezi de la cumparator, incluzand suma in pretul de vanzare.

1 răspuns:
| neprihanitul a răspuns:

Daca ai activat anuntul cu livrare olx nu trebuie sa platesti nimic. Olx pune comanda la curier se ocupa de datele de livrare ale cumparatorului, tu trebuie doar sa pregatesti coletul corespunzator, sa-l ambalezi si sa astepti curierul sa te sune. Transportul este platit de catre cumparator iar banii iti sunt livrati in functie de metoda aleasa - transfer bancar in cont pe baza unui iban pe care il oferi sau cash. De mentionat este ca la cash ai o taxa care ti se percepe.