| WildSounds a întrebat:

Salut. Am o problemă cu PayPal-ul, astăzi, pentru prima dată după ce am primit o sumă de bani nu merge sa ii retrag pe card. Îmi spune că "momentan nu putem finaliza această tranzacție". Și să nu mai zic că de fiecare dată când intru în aplicație îmi cere să confirm cu numărul de telefon, tot de astăzi. Paypal-ul îl folosesc de ceva timp, chiar au trecut câteva mii prin el, doar euro și nu am avut probleme. Mă poate ajuta cineva? Rămân dator poate și cu ceva transfer, mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din motive ar fi ca cel care ti-a platit nu are suficienti bani in cont, sau paypalul nu poate sa-i acceseze contul, fiind weekend.
Oricum transferul este international si banii apar in contul tau bancare dupa 3-4 business days.
Fiind sambata, banii vor fii mutati abia asaptamana viitoare, cel mai probabil apaarnd in contul tau bancar joi sau vineri.

| WildSounds explică (pentru Violleta2022):

Am mai făcut transferuri pe weekend. fără probleme. este prima dată când mi se întâmplă, foarte ciudat. mulțumesc pentru răspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru WildSounds):

Nu-i ciudat, daca respectivul nu ti-a platit inca si banii nu sunt retarsi din contul lui.
Mi s-a intamplat sa astept plata si cand am contacat cumparatorul si-a cerut scuze ca nu-i intrase bani de salariu si nu avea bani in cont si tranzactia nu putea fii finalizata.
Asta ar putea fi un posibil caz...

| MateiCosmin a răspuns:

Ai rezolvat ceva?