| alinox123 a întrebat:

Am pe cineva plecat in strainatate, mai exact in Italia, lucreaza de mai multi ani cu contract de munca pe perioada nedeterminata la o persoana fizica, doreste sa vina in Romania si sa faca un imprumut. Vreau sa stiu ce banca accepta imprumuturi la persoanele care muncesc in afara tarii.

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Niciuna nu da credite celor care nu au un contract de munca in Romania.Ce poate sa faca e sa faca cineva pentru acea persoana un credit si el sa plateasca direct din Italia ratele.Sau atunci cand vine sa apeleze la chestii gen provident poate ei dau asa ceva, desi nu cred ca si acolo trebuiau dovedite veniturile.

| alinox123 explică (pentru Baton):

Intre timp am cautat pe net si am sunat la diverse sucursale si BT si Bancpost fac imprumuturi cu conditia sa ai minim 6 luni pe contractul de munca si sa ai un garant care sa aiba venituri in Romania

2 răspunsuri:
| SERIALS a răspuns:

De ce nu ia imprumut in Italia?