| JuSt222 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Cat de bine este vazuta o facultate facuta in afara? Ma refer daca faci ceva economic in Anglia, Danemarka, este vazut bine in Romania(cantareste mult la CV)?
Avantajul este perfectionarea limbii engleze si ceva practica. Contine mult mai multa practica. In Romania stai 3 ani la facultate si nu ai de a face cu nimic practic, doar materii nefolositoare care le-au fost predate la randul lor si profesorilor.

Intrebarea mea este in felul urmator: ajuta mult la angajare?
Esti vazut mai bine?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce joburi vanezi.

unei firme serioase ii pasa mai mult de cunostintele tale decat de diplome.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Eu cred ca da, deoarece facultatile din alte tari pregatesc mai mult studentul, deci calitatea acestuia este mai mare. Plus, ca iti inbunatatesti engleza si cultura generala despre tara in care faci facultatea.