| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Salut. Am si eu o întrebare legata de revolut. Am un prieten care nu are 18 ani si m-a rugat pe mine sa il ajut cu contul. Am facut contul pe numele meu si acum vreau sa il închid dar nu stiu parola deoarece el a pus-o ca el folosește contul. Cum pot face sa imi închid contul fara sa ii spun lui, ca nu prea vrea sa imi zica parola ca sa închid contul ca inca mai are nevoie de el.
Pe cont este bagat numarul meu de telefon si toata datele.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Intri în aplicație și apeși pe link-ul "am uitat parola". Vei primi un cod pe SMS.

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru mihai69):

Nu imi apare pe aplicatie nimic de parola, imi cere passcode dar nu îl știu.

| mihai69 a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Și sub "passcode" nu e niciun link?!?
Ciudat. Mai ales că nu îți apare textul normal, în limba română.

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru mihai69):

Nu imi apare

| Zuzu1991 a răspuns:

Recuperare de parola...

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Zuzu1991):

Nu imi apare pe aplicatie nimic de parola, imi cere passcode dar nu îl știu

| Floridori a răspuns:

Daca datele sunt toate ale tale, atunci poti reseta parola, poti intra in aplicatie si o poti inchide.
Problema este daca el are bani pe acel cont de Revolut pentru ca va trebui sa ii trimiti cumva ca pana la urma sunt ai lui.
In plus, daca are de primit bani in urmatoarele zile si tu inchizi contul, va avea probleme cu acele transferuri asa ca trebuie sa vorbesti cu el si sa rezolvati asta mai intai.

| ___Tn5D a răspuns (pentru Floridori):

Dacă am făcut exact cum ai spus am întrat în aplicație și am închis-o acum contul este închis adică am șters contul