| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!

De curand am inceput o afacere de vanzare de arme virtuale pe un joc si am o mare mare Mare problema, contul de paypal nu mai poate fi accesat.

In 2019 sau 2020 mi-am facut cont de paypal cu numarul de telefon pe care il aveam atunci si email-ul pe care il am acum de curiozitate sa vad cum mere treaba cu paypal si din pacate nu mai am numarul de telefon. Cand scriu parola de la cont si email-ul imi zice sa scriu si codul de verificare dar eu nu mai am numarul de telefon sa vad care-i codul + ca am si card-ul bagat in acel cont si nu mai stiu cum sa il scot sa il bag pe alt cont.

Daca nu se poate cu recuperarea macar se poate sa scot si eu card-ul de pe contul ala? Am toate datele necesare da nu stiu ce sa fac. Va rog ajutor!

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Deschizi tichet la paypal si daca ai toate datele pe care ti le cer ei o sa iti schimbe numarul de telefon.

| Marian92821 a răspuns (pentru Intruder19):

Un link te rog?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa cu Paypalul ca tu nu-l poti recupera sau avea cont de paypal fiindca nu esti eligibil sa ai cont legal de paypal, deoarece esti minor, sub 18 ani!

"In 18 Octombrie 2021 | FKJAdsdf2 a întrebat:
Salut! Numele meu e Cristian si nu stiu ce sa aleg dintre liceu si scoala profesionala. Sunt clasa 8-a si nu prea imi place scoala..."

| Marian92821 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e de parca foarte multi copii fac asta deja

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marian92821):

Copii fac falsuri asa este, dar tot ei ajung sa planga fiindca atunci cand primesc bani nu-i mai pot scoate din paypal, paypalul verificandu-i legal, constata ilegalitatea si le inchide contul, blocandu-le banii.
Hai sa te vad pe tine, cum contactezi Paypalul si cum ii convingi sa ti-l deblocheze, odata ce stii ca este ilegal facut, cu date false?!

| Brizbriz a răspuns:

Ce joc?

| Marian92821 a răspuns (pentru Brizbriz):

CS 1.6

| Brizbriz a răspuns (pentru Marian92821):

Se vand arme si in cs16... WOW