| Viorel_Arsene_1998 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, peste câțiva ani vreau sa ma apuc și eu de tăiat lemne, de tras și vândut, dar am o nelămurire. Câte lemne ai voie sa tai? Eu asta nu înțeleg, vreau sa ma documentez mai mult pentru acest domeniu, mulțumesc.
Și cât se câștigă din lemne.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa tai nici un lemn, daca n-ai padure proprietate personala. Si in aceasta este limita de lemn taiat.
Din padurile proprietate publica poti taia doar daca se da aprobare si cumperi o anumita cantitate.
Nu stiu cat se castiga, dar nu cred ca prea mult, daca o faci legal.
In schimb poti taia lemne pentru foc sau pentru altceva la persoane fizice care au trunchiurile acasa.

| Viorel_Arsene_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Am pădure personala cumpărată. Mulțumesc de răspuns.