| StuparuDenis a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema, recent am facut cont pe Alertpay si doresc sa-mi verific contul adaugand un cont bancar, am ajuns la acest pas si nu mai stiu cum sa continui : http://img84.imageshack.us/img84/290/12258444.png. Astept o rezolvare, multumesc.

Răspuns Câştigător
| 4freedom a răspuns:

Alertpay a trimis pe card suma de 0. 01 Euro. Acum trebuie să așteptați ca tranzacția să apară pe extrasul de cont, iar asta durează între 2-4 zile. Eu am home bank și am putut să-mi verific contul aproape instant, deoarece tranzacțiile apar la foarte scurt timp în contul bancar online personal. Dacă nu aveți home bank ar trebui să așteptați să treacă aceste 2-4 zile, după care să mergeți la bancă și sa cereți extrasul de cont sau, mai simplu, să dați un telefon și să cereți acel cod de 4 cifre care apare în dreptul tranzacției:
http://img714.imageshack.us/img714/3129/alertpay0.jpg
Vă logați apoi în contul Alertpay și mergeți la Profile>Verification>Credit card confirmation. Introduceți codul pe care l-ați primit de la bancă și apăsați butonul Enter code:
http://img25.imageshack.us/img25/7894/codalertpay.jpg

Acum ar trebui să aveți contul Alertpay verificat.
Iar dacă nu știți, contul Alertpay se poate verifica și prin telefon. Eu am ales ambele variante.
Sper ca răspunsul meu să vă fie de ajutor. :)

2 răspunsuri:
| StuparuDenis explică:

Doresc sa bag bani pe un site PTC cu el, de aceea il verific cu card. Merge sa depun de pe card in contul alertpay, de pe contul alert pe ptc, iar apoi de pe ptc pe cont alert si de pe cont pe card?