| jak3 a întrebat:

am terminat liceul anul asta si am depus actele pentru somaj luna trecuta. cei de acolo mi-au spus sa aduc 2 stampile de la 2 firme diferite ca si cum acestia nu au nevoie de mine. eu unu nu am inteles nimic. cum fac acea cerere. ce trebuie sa contina? daca se poate un model.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-au indicat 2 firme unde sa te angajezi, este obligatia AJOFM sa ofere locuri de munca. Va trebui sa te duci la firmele respective si daca nu te angajeaza sa-ti dea negatie, respectiv o adeverinta in care sa scrie ca nu te angajeaza, deoarece nu au nevoie.

1 răspuns:
| jak3 explică:

Ok... dar vreau modelul de la adeverinta de negatie