| Rocky05 a întrebat:

Salut, am trimis un colet cu ramburs prin posta si am gresit adresa mea, gen unde trebuie sa vină banii.
Destinatarul a primit coletul și a trimis banii de o zi, ce trebuie sa fac sau unde găsesc banii?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pai te duci la posta unde ai trimis coletul, presupun ca ti'a dat o chitanta cand ai trimis coletul, nu? (asa ar fi normal la orice curier sau posta).
Te duci cu chitanta aia, le spui problema, eventual arati buletinul si spui ca din greseala ai trecut adresa gresita.
Nu o sa ghiceasca nimeni unde stai, te duci frumos la posta si rezolvi, altcineva nu te poate ajuta.
Succes!

| Rocky05 explică (pentru Evolution):

Mersi, știu ce spui, dar uneori doamnelor de la posta le e atât de greu sa te ajute cu informații mărunte de nu ți mai vine sa le întrebi nimic
Oricum o sa merg mâine sa vad ce pot rezolva

| Evolution a răspuns (pentru Rocky05):

Este vorba de banii tai. Ele sunt la servici si datoria lor este sa te ajute si sa iti ofere servicii postale.