| Inked99 a întrebat:

Salut,as avea nevoie sa fac un împrumut de 1000-1500 euro tânăr, fara bani, știți cum e laughing. Un împrumut pe care să îl returnez in maxim 1 an de zile? Din experiența voastră sau din auzite, care credeți că e cea mai ok alternativa că dobândă sau că alte detalii pe care le omit eu poate, n-am mai avut niciodată un împrumut. Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu te imprumuti daca nu ai absoluta nevoie de bani. Si chiar daca ai absoluta nevoie, sa incerci mai intai sa te imprumuti de la parinti, rude sau prieteni, in niciun caz de la camatari sau IFN-uri.

Pentru ca daca esti tanar si nu ai un job nu te vei putea imprumuta decat cu dobanda uriasa si in conditii foarte proaste.

| Inked99 explică (pentru johnnny123):

Am uitat sa menționez că am un job?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu dovedesti ca ai anumite venituri, nu vei putea face imprumutul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai ok varianta e un imprumut la banca la care incasezi veniturile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără un venit pe care poți să îl dovedești cu un act, nu îți dă nimeni înafară de câmătari.

| NotNamed a răspuns:

Cumetre, iti iei cea mai mare teapa daca te duci pe la banci si le ceri decat dobanda. Cere.le DAE, Dobanda Anuala Efectiva.
In plus trebuie sa dovedesti ca ai un venit stabil, sa dovedesti ca esti in stare sa le dai cascavalul inapoi. Mai bine rabda decat sa ai datorii, poate decat in situatii urgente sa decurgi la asemenea optiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cămătar.