| skirlex a întrebat:

Salut, as vrea sa fac un imprumut de 30 de mil care ar fi cea mai buna sloutie, fara chestii de genul: strangeti bani, sau mai asteapta,

Răspuns Câştigător
| Phantomofthefuneral a răspuns:

Iti recomand sa te duci la cateva banci si sa te interesezi de conditiile pentru acordarea unui credit. Sunt de mai multe feluri, dar cel de nevoi personale mie mi se pare cel mai convenabil. Este mai sigur sa te duci la o banca, decat sa iei imprumut de la agentiile de credit care isi fac reclama, pentru ca desi nu cer multe acte, e mai riscant. Agentiile astea nu sunt o institutie de tip bancar, deci in cazul in care nu iti platesti rata la timp, poti fi executat. Adica esti dat in judecata si ti se ia cam orice bun care e de valoare, inclusiv masina sau casa. Si daca nu gresesc, exista si un minim. Adica nu poti lua un credit mai mic decat o anumita suma impusa de banca. Insa creditele de nevoi personale nu cred ca au o limita impusa mare. Dar cel mai bine e sa mergi sa te interesezi de conditiile de acordare a unui credit si de cat e dobanda pentru el.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un credit de nevoie personale la o banca