| raresh19 a întrebat:

Salut as vrea sa fac un schimb de telefon cu cineva el mi-l trimite prin curier si eu la fel. Ce sunt nedumerit eu e ca: daca acea persoana numai il trimite si eu raman fara telefon? Legal as putea sa-i fac ceva? Tinand cont ca e doar o convorbire telefonica si putin pe mess?

Răspuns Câştigător
| georgik_8951 a răspuns:

Da eu am facut ceva de genu am cumparat telefon de la o persoana dupa net si cand am primit coletul atunci am dat bani se poate face ala pana nu iti da bani sau telefonul nu poate pleca cu el. asa ca stai lin

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Ca sa nu iei teapa. trimiteti amandoi coletul cu ramburs! deci el sa plateasca 300 ron la ridicare si tu la fel! daca nu vrea asa, sigur e tepar! ai grija! mai bine cauta pe site-uri de profil, unde sunt calificative si iti dai seama usor ce fel de om este! ai mare grija, nu trimite decat daca vrea cu ramburs!

| Cristi823 a răspuns:

Io dau mega pixel Nokia

| viky_2470 a răspuns:

Cu convorbire de pe tele si ce ai vb pe mess nu faci nimic este egal cu zero eu sunt de aceias parere cu anka

| raresh19 explică:

Pai ideea e ca e un schimb pentru un iphone 4 deci e destul de valoros, un prieten mi-a zis sa caut prin oras ca e mult mai sigur, sau prin bucuresti ca am cum sa ajung acolo(ps eu stau in constanta) si sa-l vad ca asa e cel mai bine ca eu nu am avut incredere in asa ceva. Dar de exemplu daca coletul ajunge la el il ridica si la mine nu ajunge nimic eu pot sa-i fac ceva legal, sau nu?

| anka_7780 a răspuns:

Pai hotarati o zi amandoi in care sa puneti telefoanele...si sa iti zica in cat timp ajunge l tine si u nu pui telefo u tau si ast sa vezi daca ajunge a lui daca ajunge a lui atunci il pui p a tau si gt nu iesi in pierdere succesc