| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un telefon la mana a doua.Proprietarul a zis ca a luat telefonul de la germanos cu garantie pe viata. Daca eu cumpar acum telefonul, garantia trece pe numele meu? Si daca nu, cum as putea beneficia de garnatia aia.in caz ca se intampla ceva.

4 răspunsuri:
| ?H a răspuns:

Din cate stiu eu, garantiile nu sunt pe-un nume anume.
Trimiti telefonul impreuna cu garantia si asta-i tot.

| MaNiacKmNk a răspuns:

Daca tu cumperi telefonul, garantia va ramane tot pe numele celui care l-a cumparat din magazin, el are factura si toate actele. In caz ca vei avea o problema cu telefonul mi se pare ca poti sa te duci si tu, chiar daca nu esti cel stipulat in garantie. Daca nu se poate trebuie sa poti lua legatura cu cel care a incheiat contractul cu cei de la Germanos!

| MaNiacKmNk a răspuns:

Salut,
1. Garantia nu ai cum sa o treci pe numele tau. Va ramane pe numele celui de la care cumperi telefonul.
2. Din cate stiu eu se poate sa te duci si tu, chiar daca nu esti cel care este trecut in certificatul de garantie, in caz ca nu se poate trebuie sa poti lua legatura cu persoana de la care ai cumparat telefonul!