| mihai0611 a întrebat:

Cine ma poate lamuri si pe mine cum sta treaba cu garantia la un telefon. De exemplu eu vreau sa cumpar un telefon de la un baiat din alta localitate si are garantie la el. Eu daca il cumpar mai e valabila garantia la mine?
trebuie sa imi dea copie dupa CI pentru a beneficia de garantie?
Va multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da este valabila, atat timp cat ai garantia si bonul/ factura nu iti mai trebuie nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia este valabilă doar la Service-urile menţionate în Certificatul de Garanţie şi se realizează doar în baza următoarelor acte :
* Certificatul de Garanţie ( original )
* Factura de la achiziţionare ( original )
* C.I. a cumpărătorului INIŢIAL ( original )!

Deci, NU te ajută cu nimic o copie a CI - trebuie ca respectivul să vină personal pentru a depune/scoate produsul din Service sad

Toate cele bune.

| alin1317 a răspuns:

Da,este valabila

| fffllvv a răspuns:

In caz de ceva problema a telefonului, la garanție trebuie sa fie prezent el, primul proprietar, garanția nu se poate transfera pe alt nume.
Dar stai linistit..atata timp cat este in garanție nu se stricawinking
Succes!

| adgar a răspuns:

Desigur ca garantia e valabila