| nicknames5 a întrebat:

In urma cu doi ani am cumparat mai multe telefoane de la Germanos si la toate telefoanele mi-au dat garantie extinsa pe viata, dar acum doua saptamani cand am cumparat un nou telefon nu mi-a mai dat garantie pe viata. Inca mai am un telefon care l-am cumparat acum 2 ani jumate si normal ca garantia de la producator nu mai e valabila, dar mi-a ramas garantia pe viata. In caz ca au fost scoase garantiile extinse, pot pierde garantia actuala ( cea pe viata )care o am la telefonul achizitionat acum 2 ani? Va multumesc!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nici pentru celalalte telefoane nu ai primit "garantie pe viata "! La cumparare, ai primit un "certificat de garantie " cu valabilitate de 2 ani de la data cumparatii produsului. Certificatul de garantie are inscrise toate punctele de service carora te poti adresa in cazul detectarii unor nereguli la produsul achizitionat din motive neimputabile tie. Centrul de service autorizat de producator va prelua responsabilitatea rezolvarii garantiei.Verifica-ti cu atentie toate documentele pe care le-ai primit la cumpararea celorlalte telefoane--- te vei convinge ca si acestea au acel "certificat de garantie " cu valabilitate de 2 ani de la data cumpararii pentru reparatii din cauze neimputabile tie, ca utilizator final!