| vladsteaua a întrebat:

as vrea si eu un job online ceva de genu sa completez tabeluri in excel word power point sau ceva de genu ce tine de pachetul Microsoft office stiti unde as putea depune un cv ceva? dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Lance a răspuns:

Depinde de site, cele mai multe nu percep comisioane pentru licitatie. Se percep bani pentru a aseza profilul candidatului pe pozitia x in selectii si alte chestii de genul care nu limiteaza dar ajuta.

Licitatia e ca si cum un interviu. Trebuie sa descrii in cel mult un paragraf de 4-5 randuri calitatile si deprinderile care te fac potrivit pentru proiectul din discutie, eventual un exemplu. Si apoi un tarif cat mai mic(dar suficient sa merite si pentru tine).

Adevarul e ca nu e usor sa obtii primul proiect; dar pe masura ce ai cateva sub centura, o sa poti sa le folosesti ca o recomandare.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am vazut niciodata astfel de joburi si nici nu prea cred ca exista, cel putin nu online, dar cauta si tu pe bestjobs, ejobs samd

| justbelieve a răspuns:

Trebuie doar sa te inregistrezi, sa astepti sa iti trimita ei mail-uri si sa le accesezi.iti vor trimite in fiecare zi mail-uri.nu este un castig imens,dar decat deloc...mie mi-au prins bine;)este sigur,fara minciuni, spam-uri, fara investitii si timp pierdut.intra aici pentru mai multe informatii http://www.maildirect.ro/inregistrare/30dd511daba183e58b0944502e862dfa

| Lance a răspuns:

Operator introducere si validare date, dar nu am vazut astfel de posturi cu posibilitate de munca la domiciliu.

Singura metoda este sa muncesti pe proiecte ca si freelancer, daca cunosti suita Office. Nu e greu de facut, e mai greu de obtinut un proiect, pe care liciteaza mai multi. Aia care se vand mai bine cu experienta/tarif obtin proiectul.

Un astfel de site de oferta si cautare e www.freelancer.com, sunt mai multe.

| vladsteaua explică (pentru Lance):

Am incercat cu freelancer dar nu stiu cum sa castig proiectele cand vreausa plasesz oferta trebuie sa dau bani ca nu inteleg faza aia stii cum se face?

| vladsteaua explică (pentru Lance):

Si imi trebuie card de la bun inceput sau il pot face pe parcurs?

| Lance a răspuns (pentru vladsteaua):

Pai e bine sa-ti deschizi un cont si sa-ti faci un card, altfel nu au cum sa te plateasca aia daca reusesti sa preiei si sa completezi un proiect. Banca o sa te intrebe daca vrei si internet banking(cont cu care sa-ti verific soldul pe net, nu numai la bancomat), dar daca ai contul gol, e mai bine sa-ti activezi serviciul mai tarziu, ca e 1euro/luna.

| Lance a răspuns (pentru vladsteaua):

Depinde de site, cele mai multe nu percep comisioane pentru licitatie. Se percep bani pentru a aseza profilul candidatului pe pozitia x in selectii si alte chestii de genul care nu limiteaza dar ajuta.

Licitatia e ca si cum un interviu. Trebuie sa descrii in cel mult un paragraf de 4-5 randuri calitatile si deprinderile care te fac potrivit pentru proiectul din discutie, eventual un exemplu. Si apoi un tarif cat mai mic(dar suficient sa merite si pentru tine).

Adevarul e ca nu e usor sa obtii primul proiect; dar pe masura ce ai cateva sub centura, o sa poti sa le folosesti ca o recomandare.

| vladsteaua explică:

Buna. Te-am adugat pe messenger dar nu ai dat accept! Daca nu ai primit cererea adauga-ma tu te rog vladut_toma@yahoo.com