| random1620 a întrebat:

Stie cineva cum si de unde as putea sa-mi instalez pachetul office (gen word, power point, excel...) pe laptop?
Dar as vrea versiunea veche cea din 2007 sau 2013 parca

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instaleata-ti "Libre Office"!
E cu licenta libera (gratuita), exista si in limba romana (cu tot cu corectorul gramatic de dactilografiere, dictionar de sinonime etc.), functioneaza chiar mai bine decat MS Office. Doar cu putin difera, in 2 saptamani te acomodezi cu el si nu mai doresti altceva.winking

| random1620 explică (pentru Bula):

Da link te rog

| Bula a răspuns (pentru random1620):

Uite, descarca de aici:
https://www.libreoffice.org/download/download

| relian a răspuns:

Ia de pe net, vezi gasesti pe file ala.ro intelegi tu. Websitele ala este cat se poate de legal, dar dfaca scrii aici ceva legat de ala, ti se sterge comenatriu laughing astia zic ca aia is ilegali laughing desi is cat de legal este si webistele asta TPU.Dar acolo gasesti sigur si gasesti si sal activezi, dar depinde si ce wind folosesti.

| random1620 explică (pentru relian):

Da-mi mesaj in privat ca nu stiu la ce te referi =/

| flixbuster a răspuns:

Poti incerca si OnlyOffice Desktop - au o compatibilitate foarte buna cu Microsoft Office si din ce am vazut si arata foarte similar.

https://www.onlyoffice.com/desktop.aspx

Daca nu face ce vrei il dezinstalezi si nu ai pierdut nimic. Dar daca iti merge...