| Gargamel a întrebat:

Azi am patit o mare belea....am pierdut portofelul dar intr-un final l-am gasit doar ca era calcat de masini! Ceea ce ma intereseaza pe mine e ca aveam un card de la o banca din UK si s-a deteriorat cipul si as dori sa stiu daca as putea scoate banii de pe el folosind doar banda magnetica la o banca din Romania.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cardul deteriorat nu este recunoscut de către bancomate.
Dar dacă ai acces la banca care l-a emis la online banking, poți muta banii de pe el în alt cont bancar.

| FreddieM a răspuns:

Esti barclays? Citeste aici, poate fi util problemei tale. Daca esti cu alta banca fa cautari similare,, how to withdraw money without card" si pui numele bancii
https://www.express.co.uk/......ithdrawals