| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Care este diferenta dintre sucursala si extras de cont?

Răspuns Câştigător
| Standt a răspuns:

Ceeeee? Nu pot sa cred!
Sucursala este o unitate a unei Banci. Extrasul de cont este hartia aia unde iti arata cati bani mai ai si ce operatiuni ai facut.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sucursala este un birou (sau mai multe) cu nivel mai mare decat agentia. Extrasul de cont este o evidenta a miscarilor din contul tau. Nu le poti compara.

| Simpatic a răspuns:

Sunt notiuni total diferite, nu au niciun punct comun

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Te înșeli! Au! Același punct comun pe care il au sula și prefectura. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Sucursala este o cladire/ locatie a unei banci.

Extrasul de cont este o LISTA cu toate tranzactiile bancare facute in acel acel bancar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Una e o cladire in care este banca, alta e o foaie

serios acu?

| johnnny123 a răspuns:

Aceeași cu diferența dintre KFC-ul din Gara de Nord și un șervețel umed

| goguPatent a răspuns:

Refuz sa cred ca ai intrebat asta.

| RadioEREVAN a răspuns:

Epica intrebarea