| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Ce afacere ziceti ca e mai usoara si mai profitabila.
Cateva zeci de capre.
Sau cateva zeci de struti.

Vreau multe raspunsuri spuneti-mi avantaje dezavantaje.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Capre.Strutii se adapteaza mai greu la mediul din tara noastra.Nu era greu de stiut asta.

| QuasionTS a răspuns:

In tara noastra, nu cred ca sunt multi care sa faca afaceri cu struti. Prin capre se vinde si lapte, e mai avantajos, zic eu.

| AsuRo98 explică (pentru QuasionTS):

Alte raspunsuri?

| LeeoryHarold a răspuns:

Pai...
Eu zic ca cateva zeci de capre e mai profitabila...
Avantajul este ca daca vinzi carnea sau animalul viu la un pastor nu trebuie sa ii dai acte, prostii de genul acesta.
Daca vinzi struti vii sau carne la super-market-uri sau piete va trebui sa faci un test pentru carne care cred ca costa ceva RON.