| Siscanu12 a întrebat:

Ce poate lucra un copil de 13 ani ca sa adune bani?

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi anumite produse si ai un comision in functie de vanzari. Poti sa faci asta fara nici un ban, e la alegerea ta. Lasa-mi un mesaj daca esti interesat.

| Siscanu12 explică (pentru IsabelaIssa):

Da, sunt interesat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa plimbe caini, sau sa confectioneze bratari si sa le vanda.

| MeMyselfandMusic a răspuns:

Nu cred ca la varsta asta poti sa lucrezi undeva... Roaga-i pe parinti sa te ajute cu niste bani daca chiar ai nevoie dar nu cred ca cineva te-ar angaja la varsta asta ( laugh). Sper ca te-am ajutat. Kisses :*

| TiberiuStreanga a răspuns:

La 13 ani o persoana nu prea poate lucra, dar poate face comisioane altor persoane. De exemplu, mici cumparaturi, schimbat butelia, platit facturi si altele.

Exista persoane cu dizabilitati si persoane varstnice care ar aprecia sa fie serviti astfel de un tanar politicos, corect si cinstit (chiar daca are doar 13 ani).

Sper ca ti-am fost de folos.