| BestHelper a întrebat:

Salut ce sa aleg ASE finante-banci sau ceva specialist vanzari ..eu sunt sunt atras de partea asta cu economia in domeniul bancar sincer as vrea daca se poate sa lucrez pentru AIG dar totusi ma gandesc si la ceva banos asa ca voi ce credeti? Care meserie e mai banoasa pentru inceput si pe viitor daca se poate? Sau daca stiti alta meserie banoasa dar in domeniul asta economic, bancar...afaceri etc.

1 răspuns:
| cartidevizita a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa iti faci propria afacere. Fa-ti un blog, cauta un produs, promoveaza-l. Dar e adevarat ca trebuie sa te angajezi pana ajungi sa te poti intretine doar din afacerea ta. Daca tii neaparat sa te angajezi intr-o banca, e banoasa meseria fata de multe alte meserii, insa eu nu as spune ca este de viitor. Mai devreme sau mai tarziu vei vrea sa castigi si mai mult, si chiar o sa ai nevoie sa castigi mai mult. Succes!