| anonim_4396 a întrebat:

anul acesta ma inscriu la Universitatea Hyperion, mai exact la Stiinte Economice, insa sunt confuz in alegerea specializarii, domeniile sunt urmatoarele:

-Afaceri Internationale
-Contabilitate si informatica de gestiune
-Management
-Economia Comertului, Turismului si Serviciilor
-Finante si Banci

Care este cel mai cautat domeniu? cel mai frumos dar si cel mai banos? Da, banos, ma gandesc pentru viitoare cariera, care sper ca va fi una productiva cu aceasta facultate absolvita. Pareri, opinii?
Va rog sa ma ajutati, cu argumente daca se poate.
Ofer funda celui mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Cred ca Finante si Banci.Sunt mai multe sanse de angajare si un mediu placut de lucru.

| Miki280 a răspuns:

Si eu m-am inscris la ects :d

| AmiraGodan a răspuns:

Afaceri internationale.

| Magdalena_Apostol_1991 a răspuns:

Buna! Pai si eu tot aici am dat anul acesta, pe Finante Banci. Acum, parerea mea este ca nu trebuie sa alegi neaparat ceva din care sa iasa doar bani fara sa iti si placa pentru ca te poti trezi la un moment dat ca te-ai saturat de ce faci si nici nu ai o alta alternativa. Daca doresti sa ramai sa lucrezi in Romania, Finante banci si Conta sunt destul de utile. Ar fi fost si managementul...dar nu mai este ce a fost odata...
Mult succes orice ai alege...si, poate, vom fi chiar colegi!