| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,cum as putea face rost de 400 de lei pana pe 25 februarie? am nevoie sa imi termin proiectul si parintii/rudele nu imi dau sad Funda PS:la amanet accepta imprimante ca am una veche?

17 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. Varianta cu amanetul pica, pe o imprimanta nu poti lua mai mult de cateva zeci de lei. Angajarea cade de asemenea, observ din comentariile tale ca esti foarte tanar. Intrebarea care se pune ar fi: Ce fel de proiect desfasori? Crestem idei sau Indiegogo ar fi variante optime, desi ai depasi deadline-ul cu aproximativ 2 saptamani.

| adrianbestboy98 explică (pentru TheAce):

Pai lucrez la un robot si as vrea sa ii fac niste functii noi dar nu mai am cu ce am ramas fara bani si pana la sfarsitul lui februarie trebuie terminat, pe crestemidei l-am pus de o luna si nu a fost aprobat inca

| adrianbestboy98 explică (pentru TheAce):

Adica l-au aprobat dar nu il sustine nimeni sad

| TheAce a răspuns:

Ce strategie de marketing ai adoptat pentru Crestem Idei? Ce campanie de PR ai facut pentru proiect de nu il sustine nimeni!? Ai investit in campanie? Cum ai facut? E ideal sa lucrezi cu un specialist in comunicare pentru genul asta de proiect, sau cu un fundraiser manager. Tu la cine ai apelat? Cine e in echipa ta?

| adrianbestboy98 explică (pentru TheAce):

Eu nu am echipa lucrez individual, am pus un filmulet, descrierea si suma de care am nevoie

| TheAce a răspuns:

Si ce (perks) oferi in schimb? Updatarile ar trebui sa fie zilnice, campania promovata pe facebook (google ads), google (google adwords), blogosfera (sub forma de bartere) etc. Altfel o campanie de genul nu poate avea succes. Oricum, ca o intrebare suplimentara: Ce te astepti sa faci cu robotul, unde doresti sa il promovezi, ce te astepti sa castigi de pe urma acestui proiect pe termen scurt si mediu? Scrie-mi in privat te rog. Merci.

| neutrino a răspuns:

Banii se fac muncind, nu cersind. Cersind se face avere!

| adrianbestboy98 explică (pentru neutrino):

Iar unu care se baga in sema aiurea frate evitati intrebarea daca nu aveti raspunsuri sa ma ajute dati numai off topic

| pbsolver a răspuns:

Vinde calculatoru'

| adrianbestboy98 explică (pentru pbsolver):

Nu as da un asa pc nici pe 1 milion de euro, dar na te bagi si tu in seama

| pbsolver a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Uimeste-ma. ce castron de pc ai?

| adrianbestboy98 explică (pentru pbsolver):

Castorn are mama ta am procesor de ulima generatie, cea mai buna placa video pentru gaming, memorie de 12GB Ram, SSD 1TB HDD 4TB, mouse logiech g602, tastaura Logitech g19s etc.

| pbsolver a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Pai si daca ai bani de pc d-asta, e clar c-ai o situatie financiara destul de buna... nu?

| adrianbestboy98 explică (pentru pbsolver):

Am avut, am dat toti banii pe pc

| pbsolver a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Mai cere-i lu' tati niste bani... nu cred eu c-ai gasit tu loc de munca la varsta de 16 ani care sa-ti plateasca pc-ul de 10.000 ron

| adrianbestboy98 explică (pentru pbsolver):

Nu intelegi ca nu imi dau si pcu a costat mai mult de 10.000 de ron a costat 400 de euro pe care i-am castigat eu la un concurs de informatica

| pbsolver a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Eu nu prea stiu matematica dar din cate am calculat eu, pe degete cum m-am descurcat eu, au reiesit urmatoarele
400 euro = 1800 lei (18.000.000 lei vechi)
ori tu spui ca ai SSD de 1TB... numai SSD-ul costa 2700 lei (aproape 600 euro, daca tot vorbim in moneda europeana)
te contrazici singur. ca sa nu fiu pe langa subiect... du-te si cumpara-ti o lopata, am auzit ca se dau 20-30 lei per masina/loc de parcare deszapezit.