| demifcm77 a întrebat:

Cum pot investii pe bursa(in actiuni) de pe o firma detinuta de mine. Ii trebuie un anumit CAEN? Care ar fi acela? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Ai nevoie de un program care cotează la bursă sau apelezi la un broker, în privința CAEN-ului el se referă la domeniul de activitate al firmei, înainte de a cota la bursă asigură-te că cunoști câteva lucruri elementare ca să nu gafezi cu banii.

| AtomiX a răspuns:

Cel mai bine, dupa parerea mea, ar fi sa investesti in bursa forex, este mult mai comod, ca sa zic asa. Iti faci cont online la un broker, pui bani pe respectivul cont si de pe pc sau telefon iti alegi instrumentele (actiunile, cursurile valutare etc) pe care vrei sa le cumperi sau sa le vinzi, ai si graficul de timp si pret etc..si nici nu te mai complici cu firma, acte si alte chestii pentru ca o faci de pe o persoana fizica, adica tu personal happy

| onenumber a răspuns:

Sfatul meu este sa cumperi monede digitale onecoin, au valoare ca si bitcoin (binenteles nu asa de mult) inscrie-te gratis:
https://www.onelife.eu/signup/MAYA8