| domnulgeo a întrebat:

Salut, cunoaste cineva firma Agricol Job Center, Brasov?

Am primit o oferta de munca (la depozit), pentru Anglia. Am fost selectat (ura?).
Zero taxe, zero comisioane, transport moca, cazare, o masa pe zi, etc. doar din primul salariu mi se retrage o suma de bani acceptabila.

Ati mai mers careva prin aceasta firma, Agricol Job Center, din Brasov?

Pare prea frumos, asta ma gandesc, ca nu vor bani deloc. singura smecherie mai poate atunci cand iau banii, sa o iau in freza, ca le jefuiesc depozitul.

Domnul Mihai Stefan, din Brasov. plecare din Bucuresti, Otopeni.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu zic ca sa nu te mai gandesti la asta. Nu te complica cu ceva ce nu este sigur.
O firma straina, ca sa recruteze straini(in cazul acesta romani), trebuie sa fie inregistrata in Romania. Daca firma aceasta ar fi fost inregistrata la noi in tara, ar fi facut public lucrul acesta -caci ar fi fost in avantajul ei; in felul acesta ar fi dat dovada de siguranta. Dar nu a facut-o.
Asadar, in spatele acesteia se afla lucruri necurate...; oameni de doi bani care isi castiga existenta din inselatorii si tot felul de fraude.