| Dorten a întrebat:

acum de 4 luni am deschis la raifeisen un flexi depozit si la un moment dat imi trebuia suma respectiva ca sa cumpar ceva si l-am scos din depozit. Dupa acesta nu mai pot retrage nimic din el, adica pana la momentul acela puteam sa scot 20% din suma depusa, insa, acum la depozite (in aplicatia de pe telefon) imi apare, la transfer in/din depozit ca : nu am nici un depozit eligibil pentru trasnfer. Suma este activa, adica pot vizualiza depozitul, pot sa transfer bani IN depozit, dar nu pot extrage. Porblema poate veni din cauza ca am transferat suma respectiva? Sau este vreaun alt motiv?

1 răspuns:
| Digikey a răspuns:

Este o prostie flexidepozitul tau.Iti blocheaza banii si iti da la 500 de lei 4, 5 lei in 4 luni.
Adica mai putin decat s-au devalorizat banii stand la ei in banca.