| LLG123 a întrebat:

Salut, daca am in jur de 20 ani si sunt salariat de 2 luni cu minimul pe economie, de la ce banca pot face imprumut (daca pot Face) sau institutie nebancara? Dau funda

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu ai minim 6 luni poate provident

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa vreo 3-6 luni depinde de banca poti face oriunde credit, doar ca vrei primi putin

| ygr3ku a răspuns:

Din cate stiu, de niciunde. Iti trebuie minim minim 1 an (de preferat 2-3 minim la acelasi loc de munca) si o tona de acte, iar daca reusesti sa indeplinesti cerintele lor, nici atunci nu e sigur ca o sa primesti imprumutul. Aveam aproape 3 ani la acelasi loc de munca, salar decent / bun, acte in regula, dosarul a fost complet, iar imprumutul mi-a fost refuzat pe motiv ca "nu ma incadrez". Nu am reusit nicicum sa primesc alte informatii mai precise. Dar asta e experienta mea, poate tu ai mai mult noroc.

| coolacc a răspuns:

Intra acum pe http://bit.ly/happy-credit
Toate costurile creditului se retrag don suma finantata

· Nu se fac verificari la Biroul de Credit,

Nu se tine cont de profilul clientului, nu exista varsta maxima, conditii de eligibiltate persoana fizica;
· Nu se tine cont de rate actuale, se pot raefinanta sau se pot oferi doar sume pentru nevoi personale;
· Nu sunt necesare documente de venit, de niciun fel. Analiza se efectueaza doar pe imobilul adus in garantie;
· Se accepta imobilele tertilor;
· Costurile privind notarul, asigurarile, si chiar si restantele la impozit (daca exista, se regasesc pe certificatul fiscal) se pot retrage din credit;
· Se face preevaluare in baza fotografiilor, astfel incat incadrarea este facuta la valoarea reala a imobilului;
· Timp scurt de raspuns : preaprobare in maximum 24 de ore, aproximativ 5 zile lucratoare pentru intregul proces;

Intra acum pe http://bit.ly/happy-credit