Întrebare recomandată | Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut.
Daca îmi fac cont la revolut numele din aplicație trebuie sa corespunda cu cel din buletin?
Daca nu corespunde nu mă poate identifica, nu?
După ce mă identifica pot schimba numele in aplicație?
Ce acte îmi trebuie pentru a mă identifica pe revolut?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da trebuie sa ai același nume. Și nu, nu îl mai poți modifica după.

| Larianiel a răspuns:

Hey! Până la urmă, de ce să îți pui alt nume? E un card ca oricare altul, care funcționează pe baza datelor proprii. Nu se întâmplă nimic rău.

| Lucaaragiale23 explică (pentru Larianiel):

Ideea e că sunt minro și i-am zis mamei sa îmi facă card pe numele ei și e de acord
Și îți dai seama că nu vreau sa am numele ei in aplicare, nu? Și nici pe card.
Deci nu pot? Sa îl schimb după?
Trebuie sa coincida, nu?
Și ce acte îmi trebuie pentru verifcarea completa?

| Larianiel a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Ah, nu am avut în vedere asta. Atunci nu prea ai ce să faci. Ori ai răbdare până devii major, ori îi faci card mamei tale și îl folosești ca și când ar fi al tău. Din câte știu, nu e cine știe ce. Se face online totul. Intră pe site și urmează pașii de acolo.