| George12356456 a întrebat:

Dacă mi-am făcut card la o banca și nu am mers sa îl ridic, se poate întâmpla ceva?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Cardul este atasat unui cont. Pentru card nu platesti comisioane (depinde de banca dar in cel mai rau caz platesti ca l-ai luat si atat). Daca ai card inseamna ca ai deschis un cont. Pentru acel cont vei plati comision de administrare (mai toate bancile au pus asa ceva). Daca spuneai ce banca este, iti spuneam cum sta treaba. Oricum, dupa sarbatori (sau chiar maine) mergi si rezolva-ti treaba. Altfel te trezesti cu un sold negativ, te trezesti in biroul de credit si nu mai poti lua imprumut de la nici o banca, 7 ani!

| darrio2007 a răspuns:

Da, nu poti scoate bani de la bancomat si platesti comision pentru ceva de care nu te poti folosi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti comisioane aiurea chiar daca nu îl folosești. Mergi si inchide l

| sierra1 a răspuns:

Se poate intâmpla că-l ridici după sărbători sau odată ș-odată

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pao daca nu il folosesti, nu are rost sa tii contul deschis. Asa ca mergi si inchide-l.

| Roberrt21 a răspuns:

Nu se intampla nimic, eh am card facut la raiffeisen de vreo 7-8 luni și nu am mers dupa el, nu se intampla nimic, poti merge si sa il anulezi daca doresti

| gabriela2201 a răspuns:

Il poti ridica atunci cand ai timp, nu e problema

| kingoflyrics10 a răspuns:

Pai ei trebuie să ti-l aduca la adresa ta. In maxim 5-6 mile de cand te-ai dus la banca să ti-l faci.