| andreitd a întrebat:

De curand am inceput sa lucrez in photoshop. In mare parte combin mai multe elemente din poze de pe google,poze care nu sunt facute de mine,si incerc sa vad ce obtin. Intrebarea este daca se pot vind aceste lucrari sau nu,deoarece nu am dreptul de autor? Si daca se pot vinde, exista o piata?

2 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Toate pozele de pe Internet au copyright. Cred ca e posibil sa le folosesti doar daca precizezi sursa si daca ai acordul.
Piata exista dar e online.

| anonim191 a răspuns:

Nu poti vinde ce nu este creatie personala