| costinvlad49 a întrebat:

Doresc sa iau 15000 ron de la provident cand ajung in tara. Dar imi cere adeverinta de venit si sa am loc de munca si casa sau cum se face?

27 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da, simplu.

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

De ce sa nu dea? Iti da daca nu iti trebuie adeverinta de venit. Multi au luat si și-au deschis afaceri.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Pentru ca pana si provident cere sa ai un venit legal, stabil si dovedibil. De aia.

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Eu ma imprumut unde nu iti cere adeverinta de venit.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Si unde e minunea aia care te imprumuta fara venit?

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Pe google.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Pai esti foarte violent pe aici cu raspunmsuri de genul

"Raiffeisen cel pentru casa de pana la 95k care nu cere de ce nu il bagi? Nu iti convine ca putem lua case foarte usor?"

dar tu nici nu stii ce vorbesti...

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Ba stiu, sunt informat, nu ca tine. Eu am citit si nu cere adeverinta de venit.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Eu tocmai ti am dat copy paste de pe site ul Raiffeisen. Acum e randul tau. Dai frumos link cu termenii si conditiile de creditate de la Raiffeisen unde scrie ce sustii tu. Sper sa nu te faci de ca.cao si sa nu dai link sau sa nu mai raspunzi... Ca ar fi naspa pentru tine.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Unde sti cu link ul ala ca astept

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Te poti uita tu. Dai search Raiffeisen credit fara adeverinta de venit.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Am inteles, deci nu detii nicio informatie. Doar vorbesti prostii.

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Ba detin. Sunt si alte bănci.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Astept link. Sunt nerabdator. Stiu ca nu ai nicio dovada si pari de cacao acum, dar eu insist, cine stie poate ma insel.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

In primul rand imi zici de Raiffeisen si pe urma dai link la petarda aia de site? Pai da link de la Raiffeisen ba pananasule ca asa ai zis, ca Raiffeisen iti da credit fara venit.

Si, pe petarda Ia de link uite ce zice. In primul paragraf

"Atenție, suma maximă disponibilă depinde de câțiva factori, cum ar fi venitul lunar al persoanei care îl solicită."

Deci ai nevoie de venit... Laso moarta in păpușoi

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Esti vai de tine de prost. Venit poate fi din orice. Si se poate sibfara adeverinta de venit asa ca taci.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Link de la Raiffeisen. Ai zis ca Raiffeisen da credit de casa fara venit. Dai link de la Raiffeisen sau recunoști ca mananci rahat

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Da credit fara adeverinta. Uita-te mai atent.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Astept link de la Raiffeisen asa cum ai zis.

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Https://www.raiffeisen.ro/flexicredit/
Sa nu o dai ca este camatarie legala.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Si sa continuam. Din link ul dat de tine.
Primele 2 IFN uri. Coopy paste de pe sit

Viva:
"ai un venit lunar din salariu, pensie sau PFA de minimum 700 lei
e urile lor

viacont:

"Este important să ai venituri periodice pe care să le poți arăta ca dovadă de salarizare, pensie, ajutor de șomaj, printre altele"

ferratum:

"poza buletin si dovada veniturilor (extras cont, adev salariu, talon de pensie, etc) "

Deci toti iti cer o dovada a venitului.

Mai continuam discutia asta de 2 lei sau recunoscti ca ai vorbit rahat?

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

SCRIE MARE MARE MARE PE PAGINA CARE AI DATO

"Te rugam sa confirmi criteriile minime de eligibilitate.
Venitul tau net este de minim 1.200 lei din salariu sau pensie"

Deci iti verifica ei automat venitul la anaf. Ca nu duci tu hartia fizic e alta treaba, dar dovada tot trebuie. Poate intelegi si tu acum

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Nu conteaza. Ma pot angaja si il fac imediat. Vro problema? Tu vorbesti numa prostii.

| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Deci, am concluzionat ca ai vorbit numai rahat aici si ai nevoie sa fii angajat fix cum ziceam eu. Ma bucur ca ai priceput.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu îndeplinești condițiile necesare nu ți se va da nimic.

| Banned993218 a răspuns:

Https://www.provident.ro/......e-nebancar gasesti aici, dar mai bine iei de la banca ca am eu o vecina care a luat de la ei si vin din 2 in 2 saptamani la tine sa colecteze datoria deci un fel de camatari dar fara cutite si pistoale ei au acte